Skolēnu tekstildarbu izstāde "Cirks", septembris-oktobris 2016
26.09.2016

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) mākslas galerijā "Baseins" no 15. līdz 30. septembrim apskatāma Latvijas vispārizglītojošo un mākslas skolu skolēnu radošie tekstildarbi izstādē "CIRKS".

Izstādē "Cirks. Zirkus Quilto" izvietoti 64 skolēnu darbi, kas darināti tekstilmozaīkas tehnikā, radoši, koši un dzīvespriecīgi apspēlējot cirka tēmu - smaidīgi klauni, amizanti cirka dzīvnieki, graciozas akrobātes un pat visiem labi zināmās galda spēles "Cirks" atveidojums.

Skolēnu darbi sadalīti trīs grupās: 1.-4. klase (darbiņi ar Nr.1-24), 5.-7.klase (Nr. 25 - 41) un 8.-12.klase (Nr.42 - 64)

Izstādes kuratore - Mairita Eglīte, LU PPMF profesionālā bakalaura studiju programmas "Skolotājs" 3.kursa studente, biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” valdes locekle.

Lai veicinātu tekstilmozaīkas attīstību Latvijā, biedrība ”Latvijas tekstilmozaīka” pēc festivāla „Rīgas tekstilmozaīka 2011” nolēma lielāku uzmanību pievērst bērniem un jauniešiem vispārizglītojošās un mākslas skolās, studijās, jaunrades  pulciņos. Kopš tā laika noritējuši vairāki bērnu darbu konkursi. 2016.gadā bērnu un jauniešu projekts „Cirks” pārstāvēja biedrību „Latvijas tekstilmozaīka” ārzemēs – Vācijā, Krievijā, Horvātijā un Slovēnijā. Šī gada augustā šie mini tekstildarbi bija apskatāmi Rīgā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma" festivāla „Rīgas tekstilmozaīka 2016” ietvaros.

M.Eglīte biedrības "Latvijas tekstilmozaīka" vārdā izsaka lielu pateicību visiem pedagogiem un viņu audzēkņiem par piedalīšanos projektā.

Foto: Agnese Šteinberga, LU PPMF