Profesionālā bakalaura studiju programmas "Skolotājs" apakšprogrammas "Vizuālās mākslas skolotājs" 2.kursa studentu studiju darbu izstāde "Kompozīcija V". Studiju kursu vada lektors Juris Ņikiforovs.

Izstādē apskatāmi vairāku studentu - Noras Vrubļevskas, Irinas Šarakas, Kintijas Rudakas,
Annijas Kokorevičas,
Terēzes Tamanes, Enijas Gailītes un Ingas Čivkules - darbi, kas tapuši studiju kursa "Kompozīcija V" ietvaros.

Lektors Juris Ņikiforovs iepazīstina ar studiju kursa uzdevumiem un izstādes vadmotīviem: "Studentiem tika dota brīvība studiju uzdevumu izpildījumā un izvēlē. Katrs students varēja veikt visus četrus uzdevumus semestra laikā (piemēram, Irina Šaraka) vai vairāk, izvērstāk strādāt pie viena no uzdevumiem, to brīvi, radošo "apspēlējot, meklējot savu pieeju stilistiski, saturisko izpildījumu, risinājumu.

Studentes varēja lūgt palīdzību saviem radiem, draugiem, paziņām uzdevumu īstenošanā.

Foto: Nora Vrubļevksa, LU PPMF studente

Izstādes autores un Nikifs

Foto: Agnese Šteinberga, LU PPMF

Nedaudz informācijas par katru no darbiem:

Nora Vrubļevska "No PPMF ar mīlestību

- multimediāls projekts par gaismas/telpas tēmu. Izstādē iekļauti cianotipijas fotogrāfijas tehnikā veidoti attēli, video (ej.uz/noppmfarmilestibu), pastkartes un instalācija ar telpaugu.

Irina Šaraka "4 uzdevumi"

Irina Šaraka izstādījusi četrus studiju uzdevumus - trafaretus, graffiti "IRINA", foto kolāžu "Zem ūdens" un objektu "Čemodāns".

Kintija Rudaka "Visi uz mūžību dzīvo, visi uz mūžību tiecas"

Kintija Rudaka "Visi uz mūžību dzīvo, visi uz mūžību tiecas" (skelets) saka: "Viss neparastais šķiet saistošs, aizraujošs, absurds un beigu beigās arī biedējošs. Darbu nosaukumu vēlējos lauzt; vai ir vairs jēga vārdu pareizībā, kad notiek šķietami neiespējamais. Laikmets, kurā dzīvojam, dod ticību ticēt dzīvības spēkam. Tad kāpēc lai 21. gadsimta enerģija nepieceltu dzelzi kājās?"

Annija Kokoreviča "Eklektiskā sistēma" (muša)

- centieni apvienot dažādus elementus vienā telpiskā gaismas - vides objektā. Metāliskās detaļas rūpīgi attīrītas, pulētas, dažas pārkrāsotas. Apzināti nav izmantotas spilgtas krāsas.

Terēze Tamane "7092"

- veidots kolāžas tehnikā, ir interpretācija par Jevgēnija Luhneva fotogrāfiju, kur attēlots viens no Rīgas visinteresantākajiem mikro rajoniem - Purvciems. Darba mērķis ir vilināt skatītāju tuvāk.

Enija Gailīte "Rokas"

Enija Gailīte par savu lielformāta fotogrāfiju sēriju ar nosaukumu "Rokas" saka:  "Rokas mums ir, lai mēs spētu darīt lietas, kur mēs varam augt."

Inga Čivkule "Pacietības mērs"

Studiju darbs veidots punktošanas (puantilisma) tehnikā, attēlo Rīgas ainavu un Inga reflektē par to, cik katrs esam maza, bet neatņemama kopējās bildes sastāvdaļa.