Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studentu studiju vizīte Viļņā, Lietuvā 2017. gada 28.septembrī.
LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studentu studiju vizīte Viļņā, Lietuvā 2017. gada 28.septembrī.
Fakultātes studenti viesojās Viļņas izglītības institūcijās
Zane Katrīne Kļaviņa, LU PPMF programmas "Sociālais pedagogs" studente
11.10.2017

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) studenti un docētāji no 28. līdz 30. septembrim apmeklēja Lietuvu, dodoties studiju vizītē uz Viļņas izglītības institūcijām. Viesošanās Lietuvā norisinājās studentu projekta ietvaros, kuru organizēja profesionālā bakalaura studiju programmas (PBSP) „Sociālais pedagogs” 4. kursa studente Zane Katrīne Kļaviņa un pedagoģijas maģistrants Ļevs Rusilo sadarbībā ar Lietuvas Mikolas Romeris universitātes docenti Dr. Violetu Jegelevičieni.

Projekts tika daļēji finansēts no LU Studentu padomes konkursā piešķirtajiem līdzekļiem. Konsultācijas projekta organizēšanas procesā sniedza LU mācībspēki - docente Gunta Kraģe un asociētā profesore Astrīda Raževa, kā arī bakalaura programmas “Kulturoloģijas un sociālo zinību skolotājs” absolvents un maģistra studiju programmas “Pedagoģija” 1.kursa students Ļevs Rusilo. Projektā piedalījās 15 dažādu LU PPMF studiju programmu un kursu studenti.

Pirmajā dienā studenti iepazinās ar Lietuvas socializācijas centra „VšĮ Pal. J. Matulaičio socialinis centras” darbības jomām un atbalsta komandu, guva priekšstatu par to, kādas daudzveidīgas programmas tur tiek piedāvātas bērniem. Tika apmeklēta arī Mykolas Romeris universitāte, kur studenti veidoja kontaktus  turpmākajai sadarbībai ar mācībspēkiem un studentiem. Otrajā dienā tika apmeklēta ģimnāzija „Vilniaus Pilaitės gimnazija”, kur no pieredzējuša sociālā pedagoga tika gūtas papildus zināšanas un jaunas idejas par iespējām darbā gan ar īpaši apdāvinātiem, gan problēmbērniem. Papildus izglītības un prakses apmaiņas pieredzei projekta dalībnieki novērtēja arī kultūrizglītojošo pedagoģijas maģistranta Ļ. Rusilo mācību ekskursiju Viļņas pilsētas arhitektūras pērļu izpētē. Trešajā dienā studenti apmeklēja slaveno Traķu pilsētiņu un apskatīja Traķu pili.

Projekta dalībnieki – studenti izteica ļoti pozitīvas atsauksmes par projektā iegūtajām zināšanām un pieredzi.

Izsakām lielu pateicību LU Studentu padomei par sniegto finansiālo atbalstu, bez kura šis projekts nebūtu noticis, kā arī visiem sadarbības partneriem un padomdevējiem!