Aicinām uz Latvijas Universitātes dzimšanas dienas svinībām – Gadsimta nakts “CARPE NOCTEM”, kas notiks šā gada 27. septembrī Arēnā Rīga, lai kopīgi atzīmētu izglītības un inteliģences devumu Latvijas valsts veidošanā un attīstībā.

Uz svinībām aicināti visi, kas izjūt piederību Latvijas Universitātei un tās vērtībām - izcilība, akadēmiskā brīvība un atvērtība, atbildība par savu darbību sabiedrības un valsts priekšā. Gaidīsim viesus no visas Latvijas un pasaules, jo Gadsimta nakts ir tikai reizi mūžā.

Gadsimta nakts svinības norisināsies divās daļās: no plkst. 19.00 līdz 21.00 notiks lielkoncerts, bet no plkst. 21.30 līdz 02.00 balle. Pasākumu vadīs un par viesu labsajūtu rūpēsies aktieris Artūrs Skrastiņš.

Koncertā mirdzēs visu iemīļoti solisti Aija Vītoliņa, Ance Krauze, Marija Naumova, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Aišpurs, kas uzstāsies kopā ar Latvijas Universitātes kolektīviem – vairāk nekā 500 dziedātājiem un dejotājiem. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa. Savukārt ballē muzicēs un par dejām rūpēsies Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, kā arī grupa “Labvēlīgais tips”.

Koncertā piedalīsies LU absolventu koris "Jubilate"; sieviešu kori - "Latve", "Balta" un "Minjona"; vīru koris - "Dziedonis" un vīru vokālais ansamblis "Dancis"; jauktie kori - "Dziesmuvara", "Juventus" un Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris "Aura"; Prezidiju konventa vīru koris un kamerkoris "DeCoro". Tāpat uzstāsies LU pūtēju orķestris un senās mūzikas ansamblis "Canto". Dejos LU deju ansamblis "Pērle" un deju folkloras kopa "Dandari", jauniešu deju kolektīvs "Dancītis" un Tautas deju ansamblis "Dancis". Vidējās paaudzes deju kolektīvus pārstāvēs "Dancis" un "Dancītis" mākslinieki. Piedalīsies arī Latvijas Universitātes Studentu teātris.

Koncerta repertuāru veidos pazīstamas latviešu komponistu dziesmas un Latvijas skatuves dejas spilgtākie darbi, kas ataino laika posmu no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām, izceļot notikumus un vērtības, kas gadu gaitā mainījušās gan universitātē, gan sabiedrībā un valstī.

Koncerta muzikālā daļa veidota tā, lai publika teju visu koncerta laiku varētu dziedāt līdzi, jo visu dziesmu vārdi tiks demonstrēti ekrānā.

Iegādājoties biļetes uz pasākumu aicinām ziedot “LU Gadsimta stipendijai”, ko iespējams izdarīt LU fonda mājaslapā www.ziedot.lu.lv

Vairāk par Latvijas Universitātes gadsimta svinībām iespējams uzzināt www.lu.lv

Pasākuma Dress code (apģērbs): smart casual (svinīgs).

Dalīties