Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Kaspara Geiduka sīkplastikas instalācija "Migrācija" (2015)
Pēdējās izmaiņas veiktas:
12.10.2015.

 

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes "Baseinā" trīs nedēļas - no 2015.gada 18. septembra līdz 7. oktobrim - bija vērojams visai neparasts mākslas notikums – profesionālā bakalaura studiju programmas "Māksla" 2013.gada absolventa Kaspara Geiduka instalācija „Migrācija

Pirms vairāk kā trim gadiem aizsāktais projekts ticis veidots kā stāsts par Latvijas izmirstošajiem lauku reģioniem, urbanizācijas un globalizācijas procesiem.

Instalācija "Migrācija", kura tiek veidota kā komunikācija starp skatītāju, vidi un materiālu, sastāv no vairāk kā 1400 sīkplastikas tehnikā veidotām keramikas žurkāmkas izvēlētas kā simbols (alegorija) mūsu pašu nemitīgajai migrācijai, netieši uzdodot jautājumu par mūsu atrašanos šeit un tagad, mūsu identitāti, saknēm un mūsu pārvietošanos uz šīs planētas.

Pēdējo mēnešu notikumi pasaulē – bēgļu plūsma, kas kļuvusi par visas Eiropas problēmu, ir piešķīruši Kapsara Geiduka darbam jaunu, skarbāku aktualitāti, joprojām atstājot spēkā pamattēzi – žurka, kas bēg no briesmām un meklē labāku dzīvi, mīt katrā no mums.

Instalācijas tika atklāta 18.septembrī plkst. 17.30.

Kaspars Geiduks (1988) 2013. gadā absolvējis Latvijas Universitātes profesionālo bakalaura studiju programmu „Māksla” ar virzienu – interjera dizains un aktīvi darbojas Latvijas Universitātes tautas lietišķās mākslas studijā „Vāpe”.

Teksts: Aija Grāvīte, Kaspars Geiduks
Foto: Agnese Šteinberga