Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Studentu mākslas darbu izstāde "Sapņi un nomodi" (11.02.-31.03.2016.)
Pēdējās izmaiņas veiktas:
11.03.2016

 

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) 1.stāvā pie bibliotēkas jaunizveidotajā galerijā “Kulturologu aleja” apskatāma profesionālā bakalaura studiju programmas (PBSP) "Skolotājs" apakšprogrammas "Kulturoloģijas skolotājs" studentu mākslas darbu izstāde "Sapņi un nomodi".

Izstādē var vērot, cik dažādas ir sapņu un nomodu robežas. Katrs no mums var dzīvot sapnī un palikt nomodā. Tāpat var dzīvot nomodā, bet būt sapnī. Sapņi atbrīvo, nomods ierobežo. Sapnis un nomods ir kā nakts un diena visās ilūzijās, ko rada cilvēka saprāts, tā spējas un reālā, iespējams, šķietamā pasaule.

Vai sapnis un nomods ir viens un tas pats? Vai sapņa daba ir iluzora vai reāla? Kā nomods atklāj cilvēku? Kā pasaule eksistē pati par sevi? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem, kas būs radušies izstādes laikā, būs iespējam  padomāt ikvienam.

Izstādes ekspozīciju veido LU PPMF studenti - topošie kulturoloģijas skolotāji.

Izstādes organizatori-kuratoriĻevs Rusilo, 3. kursa students; Marija Šmite, 4.kursa studente

Izstāde apskatāma no 11.februāra līdz 31.martam. Ieeja brīva.

Laipni gaidīti galerijāKulturologu aleja”!

 

 

 

 

Marija Šmite

 „Sapņu šļaksti

-    Kad Tu pēdējo reizi saņēmi vēstuli, kuru bija vēlme paturēt rokās ilgāk par pāris sekundēm, kuru pavadīja smaids un mirdzošas acis?
-    Atbilde Tava.

Dāvināt daļiņu no sevis un likt lūpu kaktiņiem virzīties saules virzienā – tieši tāda ir pāriplūstošā jēga – iepriecināt mūžam aizņemtos un ikdienas rūpēs grimstošos cilvēkbērnus.
Krāsas, šļaksti, papīrs, nazis un to kombinācija ir daļiņa no manām pozitīvi negulētajām naktīm, kas vainagojās ar mazu daļiņu no „Sapņi un nomodi” iekš #kulturaleja.

Neļausim izslīdēt no rokām nevienai dienai, kurai ir potenciāls tikt izmantotai, lai iepriecinātu kādu, kurš mums mīļš!

Ļevs Rusilo

Mani darbi ir nakts nedarbi. Naktī notiek brīnumu lietas! Nakts ir šķietami klusa, patiesībā tā sauc savus bērnus radīt... mākslu! Māksla top! Māksla un Daile sniedz radošumam prieku. Savā mākslā uzrunāju katra cilvēka sirdi, lai vērotu, domātu un... atklātu talantus! Jūsos ir spēks un tas atšķirīgais, kas jūs izdaiļo ikdienā. Paldies, ka esiet!

“Dzimtene” – tā es redzu Latviju. Romantiski. Sapnis par skaisto tagadni un vēl skaistāko nākotni. Mūžīgais pavasaris. Ziedonis. Visums.

Miega zilonis” – īstenībā tas ir stāsts par diviem enģeliem, otrajā enģelī ir svētais oreols, nimbs. Enģelis, kas zilonī un enģelis, kas sapņo kļūt par ziloni.  Pirmais enģelis Visuma sentimentālajā tverumā. Garīgums. Smeldze pēc skaistā. Svētlaime. Mīlestība.

Tu domā” – katram sava interpretācija. Šajā mākslas darbā akcenti likti uz skatītāja domāšanas un vērošanas līmeni. Te ir gan vēsturiskā paradigma, gan ezotērā un simboliskā puse. Centrā, kas ir aplis no smalkās folijas, paslēpusies viena no vecākajām zīmēm un simboliem – zivs, un tā virzās augšup. Tāpat īpaša uzmanība jāvelta mākslas darbā ietvertajā simbolu un zīmju jēgā. Sasaistot zināšanas, sajūtas un domas, veidojas unikāla interpretācija par pagātni, tagadni un nākotni. Darbs vērsts, lai skatītājs rastu atklājumus uz vietas, iekustinot prātu.

Ļevs Rusilo "Dzimtene"
Ļevs Rusilo "Miega zilonis"
Ļevs Rusilo "Tu domā"
Ļevs Rusilo "Tu domā"
Ļevs Rusilo "Tu domā"
 

Sandra Tihomirova

Katrs visums, katra spirālīte simbolizē Visumu, Kosmosu ar savu laiku un telpu. Mūžīga esība, bezgalība un pārdzimšana bez sākuma un gala.

Elīza Ļebedeva

 Mans darbs ir vientuļnieka sapnis aukstā rudenī.

Rita Eglīte

Sapņo un neaizmirsti realitāti” ir darbi no manas sirds dziļākās būtības, kas tiecās pēc brīvības, skaistā, patiesā, laimes un dabiskā, greznojoties skaistajos balti zilajos toņos, kas ceļ debesīs - tuvāk Skaistumam. Sapņot un dzīvot sapņos ir skaisti, ja ielūkojās dziļāk, vari iegrimt realitātē jeb: "Live"! Sapņo un pārvērt to darbībā, jo mīlestība ir darbības vārds.

Sintija Grīsniņa-Grīsle

Man ne vienmēr izdodas pateiktu visu, citreiz ir, citreiz nav. Pat ja es nezinu ko teikt, tad gleznā es varu gan pačukstēt, gan izkliegt, kas prātā. Manos darbos ne vienmēr ir zemteksts, biežāk tā ir noskaņa par konkrētā mirkļa emociju vai garīgo stāvokli. Patīk Britu rakstnieka Oskara Vailda sacītais: "Māksla ir saasinātākais individuālisma veids, kādu pasaule jebkad ir pazinusi." Manuprāt, radošā izpausme spēj tik plaši runāt bez vārdiem, tā ir lielisks komunikācijas paņēmiens gan ar sevi, gan ar pasauli. 

 
 

Alise Zvirgzdiņa

Godīgi, es nesapņoju par kosmosu, bet tuvu tam. Nevaru nosaukt visas planētas bez nelielas minstināšanās, nezinu pat saules temperatūru, bet kosmoss tā pat kā sapņi ir bezgalīgs. Mēs nezinam, kas tur patiesībā slēpjas. Zinu tikai vienu, ka katru nakti es redzēšu ko jaunu, ko neredzētu un nedzirdētu, ceru, ka arī kosmoss būs tik neparedzams un noslēpumu pilns kā šodien.

Alise Zvirgzdiņa "Man sapņos kosmoss!"

Baiba Aļļe

Manā prātā starp sapņiem un nomodiem ir priekšstati. Pirmā man nozīmīgā asociācija.
Ko man tas nozīmē? Pareizi noskaņotas stīgas var radīt skaistu skaņu un pat melodiju. Runājot par maniem priekšstatiem par sevi - tie ir diezgan samudžinājušies, taču  risinājums ir fokusā.
Un tad manā redzeslokā nonāca stāsts par argana augļiem, no kuriem gatavo pasaulē vērtīgāko eļļu. lai process būtu iespējams - kazai ir jāuzkāpj ērkšķainajā kokā, jāēd augļi un pēc zināma laika kādam ir jāsavāc tas, kas paliek aiz kazas, jo viņas kuņģa skābe un stiprie zobi ir nolobījuši augļa cieto mizu, tā padarot iespējamu kodola pārstrādi.

Tas notiek arī ar priekšstatiem. Lai tie pārvērstos kaut cik lietojamā informācijā, mums tie "jāapēd un jāizfiltrē caur sevi", vērtīgs ir tas kodols, kas paliek, lai no sevis atbrīvotu  jau citas zināšanas.
Stīgas ir jāiepazīst un jāskaņo tamdēļ, lai  sanāktu jēdzīga melodija. Vai opera.
/ kartons, akrils, metāls, argana auglis. /

Baiba Aļļe "Priekšstati"

Studentu mākslas darbu izstādes "Sapņi un nomodi" atklāšana