Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Sieviešu koris "LATVE"
Pēdējās izmaiņas veiktas:
29.04.2015.

Sieviešu koris "Latve" dibināts 1987.gadā.

Kora mākslinieciskais kodols – kora mākslinieciskā vadītāja, diriģente un pedagoģe, Mg.sc.educ.  Ilze Feldmane un koncertmeistare Dzintra Vīcupe.

Kora „Latve” panākumi tā pastāvēšanas 28 gados ir sasniegti, pateicoties mākslinieciskās vadītājs I.Feldmanes prasmei un dalībnieču skanīgajām balsīm, kas skanējušas daudzviet Eiropā, lieliski pārstāvot LU un Latvijas vārdu, kā arī izcīnot godalgotas vietas dažādos starptautiskos koru konkursos. „Latve” ar savu darbību spilgti apliecina un turpina jau vēsturiski Latvijā izveidojušās muzicēšanas tradīcijas.

Kora repertuārā ir gan latviešu, gan ārzemju komponistu klasiskie skaņdarbi sieviešu koriem, gan tautasdziesmu apdares un mūsdienu mūzika. Pilnveidojot repertuāru, rūpīgi tiek apgūti vārdi itāļu, franču, angļu, latīņu valodā u.c.  Koris nepārtraukti meklē jaunus izaicinājumus un iespējas dažādot repertuāru. „Latve” saviem klausītājiem var piedāvāt populārās mūzikas izpildījumus, kā arī džeza interpretācijas. Šeit liela nozīme ir bijusi veiksmīgai kopsadarbībai ar dziedātāju un mūzikas pedagoģi Anci Krauzi un dažādiem vokāli instrumentāliem ansambļiem.

Kopš dibināšanas koris piedalījies visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētkosGaudeamus”.

Īpaša tradīcija ir kora uzstāšanās visos LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes izlaidumos, kur izskan arī fakultātes himna – tautasdziesma „Dar’ man, tēvis, pastaliņas”. Kora dalība fakultātes izlaidumos ir vienīgā šāda tradīcija augstskolā.

Korim ir izveidojusies sadarbība ar Liepājas Universitātes sieviešu kori „Atbalsis”, Latvijas Lauksaimniecības universitātes sieviešu kori „Liepa” un citiem kolektīviem.

 

Sieviešu kora „Latve” vēsture un sasniegumi

1987 Dibināts sieviešu koris „Latve”

1988 Pirmā dalība X Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos Gaudeamus Viļņā (Lietuva).

1990 Pirmā dalība XX Vispārējos latviešu dziesmu un X deju svētkos.

1992 2.vieta jauniešu koru konkursā Kalundborgā (Dānija).

1996 Koncerts Prāgā (Čehijā)

1998 Bronzas diploms Roberta Šūmaņa kora mūzikas konkursā Cvikavā (Vācija).

1999 Sudraba balva Starptautiskajā koru konkursā Tamperē (Somija).

2000 Sudraba diploms Starptautiskajā koru konkursā Riva del Gardā (Itālija).

2003 Sudraba medaļa Starptautiskajā koru konkursā Olomoucā (Čehija).

2005 Dalība Starptautiskajā koru festivālā Budapeštā.

2008 Dalība Latvijas kultūras dienās Slovēnijā.

2012 Sudraba medaļa Starptautiskajā koru konkursā Pardubicē (Čehija).