Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
2. Vizuālizpratnes nedēļa
Pēdējās izmaiņas veiktas:
24.11.2017

Radi! radošās darbības nedēļas un UNESCO mākslas izglītības nedēļas ietvaros no 9. līdz 14.oktobrim Latvijas Universitāte sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Kultūras pedagogu biedrību rīko vizuālizpratnes jautājumiem veltītus pasākumus visas nedēļas garumā - "Vizuālizpratnes nedēļa 2017" un aicināja tajos piedalīties skolotājus, skolotāju izglītotājus un visus interesentus.

Vizuālizpratnes nedēļas mērķis ir:
rosināt interesi par vizuālizpratnes nozīmi visu EP noteikto pamatkompetenču pilnveidē mūžizglītības kontekstā un, iedvesmojoties no kultūras mantojuma, radīt jaunas idejas un ilgtermiņā paliekošas vērtības, tā veicinot Latvijas materiālās un nemateriālās kultūrvides sakopšanu.

Vizuālizpratnes nedēļas pasākumi notika LU Bibliotēkā (Kalpaka bulvārī 4, Rīga),  Vecrīgā un Rundālē.

Pirmā Vizuālizpratnes nedēļas diena (9.oktobris)

Radošā darbnīca “KAIRINĀJUMI”

Radošās arhitektu grupas “Skolnieks.Pētnieks.Pilsētnieks” darbnīca KAIRINĀJUMI mākslu skolotājiem un pedagoģijas studentiem Otrās Vizuālizpratnes nedēļas ietvaros LU bibliotēkas telpās, Rīgā. Radošās darbnīcas vadītāja arhitekte Ilze Mekše stāstīja par to, kā apbūvēto vidi cilvēks uztver ar visām piecām maņām, paņēmieni, ko pielieto arhitekti, lai telpiski radītu daudzējādas emocijas un sajūtas jeb kairinājumus. Kā komunicēt ar arhitektūru, izjust to un iejusties tajā. Sirsnīgs paldies visiem arhitektiem un it īpaši Indrai Ķempei par atsaucību.

Skatīt vairāk: Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks

Foto: Valērija Frolovičeva

 

Otrā diena (10.oktobris)

Radošā darbnīca “AUGSTSPIEDES DARBNĪCA. VĒSTURISKĀS DRUKAS PIELIETOJUMS MŪSDIENĀS”

Šo Vizuālizpratnes nedēļas pēcpusdienu dalībnieki pavadīja klusā, mājīgā un radošā atmosfērā “NicePlace TELPĀ” Rīgā, K. Barona ielā 21A, kur māksliniece Zane Ernštreite un Lauris Sirmais sniedza nelielu ieskatu augstspiedes vēsturē. Dalībniekiem bija iespēja vērot augstspiedes procesa demonstrāciju un arī pašiem tajā iesaistīties.

Skatīt vairāk: 
facebook.com/PaperMouseLV
papirapele.lv
niceplace.lv

Foto: Valērija Frolovičeva

 
 
 

Trešā Vizuālizpratnes nedēļas diena (11.oktobris)

Radošā darbnīca “FOTO + TEKSTS = KOLĀŽA & FLARFS”

Radošās darbnīcas ievadā UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Beāte Lielmane iepazīstināja dalībniekus ar projektu konkursu “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”.

Radošo darbnīcu vadīja fotogrāfe Nora Vrubļevska. Darbnīcas ietvaros notika konkursam veidoto kolāžu analīze, diskusija par paņēmieniem, kā nolasīt un saprast vizuālu materiālu un tam pretstatā – kā tekstu pārvērst par vizuālu vēstījumu. Dalībnieki ar šiem paņēmieniem veidoja pašportretus, izmantojot kultūrvēsturisku objektu fotogrāfijas un veidojot foto un teksta (21. gadsimta modernās dzejas veida flarfa) kolāžas.

Foto: Valērija Frolovičeva

 
 

Ceturtā Vizuālizpratnes nedēļas diena (12.oktobris)

KONFERENCE “VIZUĀLIZPRATNE SABIEDRĪBAI UN IZGLĪTĪBAI”

Konferenci ar uzrunu atklāja Latvijas Universitātes prorektore, profesore Ina Druviete, UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un Vizuālizpratnes nedēļas vadītāja Austra Avotiņa.

Konferences ietvaros dalībnieki noklausījās ļoti interesantas lekcijas par vizuālizpratnes tēmām: Jurģis Šķilters “Vizuālā uztvere, uzmanība ceļā no sajūtām uz pieredzi un zināšanām”, Inguna Karlsone “Vizuālizpratne kā redzējums”, Agris Dzilna “Vizuālā telpa tīmekļa dizainā”, Jānis Mitrēvics “Moderns muzejs kā vizuālas informācijas nesējs”, Edmunds Vanags “Uztvere un tās ilūzijas. Kā mēs saprotam to, ko redzam” un Meldra Sevele “Skolotāju vizuālais radošums mācību vidē”.

Trijās sesijās notika diskusijas. Moderatore - LU asoc.profesore Austra Avotiņa.

Pēc konferences noslēguma dalībnieki tika aicināti pievienoties izstādes atklāšanas pasākumam.

Foto: Valērija Frolovičeva

 
 

Izstādes LU Bibliotēkā

“VĒSTĪJUMS/SPĒLES AR TEKSTU”

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bakalaura studiju programmas "skolotājs" virziena “Vizuālas mākslas skolotājs” studentu darbi kursā "Kompozīcija II" – Rakstības mantojums, Burtveidoli, Teksta kompozīcijas: vēstījuma saturs un forma.

Izstādes kuratore, studiju kursa pasniedzēja mākslas un pedagoģijas maģistre Ausma Auziņa.

Rauls Mēls “KLUSUMA TERITORIJA”

Vienas dienas izstādē bija sniegta iespēja aplūkot trīs mākslinieka grāmatas. Rauls Mēls (1941) ir igauņu klasiķis – konceptuāls minimālists. Viņa darbos dominē grafiska spēle ar zīmēm, simboliem un tekstiem. Bija iespējams iepazīties ar Raula Mēla “Manifestu”.

Kuratore: Ieva Nagliņa. Komentārs: Austra Avotiņa.

Foto: Valērija Frolovičeva

 
 

Foto: Nora Vrubļevska

 
 

Piektā Vizuālizpratnes nedēļas diena (13.oktobris)

Radošā darbnīca “VIZUĀLIZPRATNE PILSĒTVIDĒ. VIZUĀLĀ VECRĪGA”

Šajā pēcpusdienā dalībnieki piedalījās radošajā darbnīcā “Vizuālizpratne pilsētvidē. Vizuālā Vecrīga”, ko vadīja LU asociētā profesore Austra Avotiņa. Patveroties no smidzinošā lietus zem košajiem lietussargiem, ar binokļiem rokās un paverot skatu uz augšu, darbnīcas dalībnieki devās iepazīt Vecrīgas namus, pildot profesores uzdotos uzdevumus. Pastaiga turpinājās Mākslas muzejā Rīgas Birža, kur A.Avotiņa atklāja dalībniekiem muzeja kolekcijas dārgumus, kuri slēpjas muzeja nostūros.

Foto: Valērija Frolovičeva

 
 
 

Sestā Vizuālizpratnes nedēļas diena (14.oktorbris)

Ekskursija “PA HERCOGU BĪRONU PĒDĀM. MEDĪBAS RUNDĀLĒ”

Pēdējā Vizuālizpratnes nedēļas dienā dalībnieki devās dienas izbraucienā uz Rundāles pili (brauciens caur Jelgavu un Zaļeniekiem.

Rīta pusē, brauciena laikā dalībniekus uzmundrināja un sniedza nelielu vēsturisku ieskatu par apskatāmajiem objektiem un hercogu Bīronu laikiem Kurzemē Ļevs Rusilo.

Pa ceļam piestājām un sasveicinājāmies ar Jelgavas pili, apskatījām Zaļenieku (Zaļās) muižas pili, kas kādreiz bijusi hercogu medību pils un klausījāmies Valijas Barkovskas stāstījumā.

Pusdienlaikā autobuss nonāca brauciena galapunktā – pie Rundāles pils, un pa rudenīgo ceļu dalībnieki devās apskatīt un no jauna iepazīt vienu no grandiozākajiem Latvijas arhitektūras pieminekļiem.

Vairāk informācijas:
Rundāles pils
Zaļenieku (Zaļās) muižas pils

Vizuālizpratnes nedēļas noslēgumā visi ekskursijas dalībnieki atskatījās uz kopā pavadīto laiku, komentēja ieguvumus un novērtēja atklājumus. Rundāles pils semināru telpā tika baudīta tēja un svētku kliņģeris.

Pateicamies visiem Vizuālizpratnes nedēļas organizētājiem un atbalstītājiem – Latvijas Universitātei, UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai, Kultūras pedagogu biedrībai, Mākslas muzejam"Rīgas Birža" un Rundāles pils muzejam

Pateicamies visiem 215 Vizuālizpratnes nedēļas dalībniekiem par piedalīšanos, pozitīvajām emocijām un jauko kompāniju visas radošās nedēļas laikā!

Foto: Valērija Frolovičeva