Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Muzeja priekšmets maijā - lelle LU Pedagoģijas muzejā
Aīda Krūze, LU Pedagoģijas muzeja vadītāja
28.05.2018.

Muzeja priekšmets maijā Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas muzejā – Lelle – sasaucas ar diviem notikumiem: Muzeju nakts atslēgvārdu “Šūpulis” un LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) 35 gadu jubileju.

Lelle, kas glabājas muzeja krājumā, ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) dāvana fakultātei 20 gadu jubilejā (2003). Toreizējais LSPA rektors prof. Uldis Grāvītis fakultātei dāvanā pasniedza “raudošu bērnu”  un dekānam prof. Andrim Kangro tika dots uzdevums ar pedagoģiskiem līdzekļiem nomierināt bērnu. Dāvinātājs un dāvanas saņēmējs atrada risinājumu, izmantojot lellei piestiprināto knupīti.

Šogad PPMF atzīmē 35. jubileju. No 1983. gadā dibinātās LU Pedagoģijas fakultātes izaugusi Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte. 2004. gadā fakultāte apvienota ar Pedagoģijas unpsiholoģijas institūtu, 2017. gadā tai pievienota lielākā daļa no Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju programmām.  Sakarā ar pārcelšanos tuvojas pēdējais akadēmiskā  gada noslēgums Jūrmalas gatvē 76, pēdējā Muzeju nakts Anniņmuižā. Arī pirms 15 gadiem dāvātā lelle izskatās noskumusi. Droši vien  atceras, cik daudz skaistu  brīžu aizvadītajos gados  te piedzīvots. Taču tai vēl priekšā garš mūžs, gan nāks atkal priecīgāki notikumi.

Vairāk par fakultāti PPMF 30. jubilejai veltītajā grāmatā: LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte zinātnei un izglītībai/Sast. A. Krūze, Ē. Lanka, J. Aizpurs. LU, 2013, 408 lpp.