Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! No 14.-18.maijam fakultātē norisināsies 9. starptautiskā profesoru nedēļa un 17. starptautiskā studentu pētnieciskā darba konference
Indra Odiņa, LU PPMF Skolotāju izglītības nodaļas profesore
14.05.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF) no 14. maija līdz 18. maijam notiek 9. starptautiskā profesoru nedēļa un 17. starptautiskā studentu pētnieciskā darba konference, kas šogad pulcē 150 dalībniekus, kopskaitā tiek piedāvātas 112 pētījumu prezentācijas. Ikviens laipni aicināts pievienoties uz interesējošām tēmām - docētāji, pētnieki un studenti.

Lai uzlabotu starptautisko dimensiju skolotāju izglītības programmās, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte jau septiņpadsmito gadu īsteno 2002.gadā uzsākto Starptautiskās studentu pētniecisko darbu konferences iniciatīvu. Starptautiskās studentu pētniecisko darbu konferences ir apliecinājums studentu veiktajiem pirmajiem nopietnajiem pētījumiem. Konferences organizatori ir LU PPMF topošie svešvalodu skolotāji – angļu valodas skolotāja studiju programmas 3. kursa studenti. Konferences dalībnieki ir vidusskolēni, bakalaura, profesionālo studiju, maģistrantūras, doktorantūras studenti, kas veic pētījumus par izglītību, kultūru, literatūru, mācību metodēm, modernās informācijas tehnoloģijām, utt., prezentē tos svešvalodā – angļu, vācu, franču, krievu, u.c. valodās.

Skolotāju izglītības nodaļas konferences organizēšanas tradīcija ir apliecinājusi sevi kā veiksmīgu mācīšanās pieredzi 17 gadu garumā ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski. 9. starptautiskā profesoru nedēļa un 17. starptautiskā studentu pētnieciskā darba konference šogad pulcē 150 dalībniekus, kopskaitā tiek piedāvātas 112 pētījumu prezentācijas, izvēloties vienu no uzstāšanās veidiem: ziņojums (15 min), diskusija (30 min), meistarklase (45 min) vai stenda referāts (10 min).

9. starptautiskajā profesoru nedēļā ieradīsies arī LU goda biedri: Kerntenes V.Frankla pedagoģiskās augstskolas profesore Pija Marija Rābenšteinere no Austrijas un asociētais profesors Asbjorns Kolbergs no Ziemeļu universitātes, Norvēģijā ar studentiem, profesore Vikija Makginlija no Vestčesteras universitātes, ASV; trīs Vinčesteras Universitātes docētāji: Riana Lav, Vikija Rendela un Alisters Ričardsons ar 20 studentiem, kas jau sesto gadu aizstāv savus diplomdarbus šīs konferences laikā un vada stundas Latvijas skolās, šogad Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā un Rīgas 86. vidusskolā. 

9. starptautiskās profesoru nedēļas “Internacionalizācija un skolotāju izglītība” tematikai ļoti nozīmīgi būs Tamperes Universitātes profesora Eero Ropo ziņojumi par Somijas skolotāju izglītības tendencēm, universitāšu politiku skolotāju izglītībā un Somijas skolotāju izglītības pieredzi Āzijā un Dienvidamerikā.

Gan konference, gan starptautiskā nedēļa kalpo kā internacionalizācijas mājās stratēģija LU PPMF studentiem un docētājiem, rezultātā sekmējot pasākumu virkni izmaiņām mācību programmās, mācībspēku profesionālajā pilnveidē, fakultātes politikā un iekšējās darbības infrastruktūrā.
Ikviens laipni aicināts pievienoties!

PROGRAMMA

Izmaiņām konferences programmā  var sekot līdzi Facebook mājas lapā.