Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
AKTUĀLI! Izmaiņas psihologu izglītībā pēc Psihologu likuma pieņemšanas
Anda Upmane, LU PPMF Psiholoģijas nodaļa
28.05.2018.

2018. gada 1. janvārī stājās spēkā Psihologu likums, kas nosaka, ka turpmāks Latvijā psihologs ir sertificējama profesija. Likums paredz tiesības veikt psihologa profesionālo darbību pēc akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguves vismaz 200 kredītpunktu apjomā (5 gadi), no kurām vismaz vienai jābūt profesionālai studiju programmai.

Līdzšinējā psihologu darbības regulācija paredzēja kopējo izglītības apjomu 240 k.p. apjomā (6 gadi), kam atbilstoši bija izstrādātas Latvijas augstskolās apgūstamās bakalaura, profesionālā bakalaura un profesionālā maģistra studiju programmas.

Latvijas Universitātes psiholoģijas bakalaura un profesionālā maģistra studiju programmas  pirmās Latvijā tiek  pielāgotas Psihologu likuma prasībām, atbilstoši pārstrukturējot un optimizējot studiju programmu saturu.  Absolvējot psiholoģijas bakalaura programmu 120 k.p. apjomā un profesionālā maģistra programmu 80 k.p. apjomā, 5 gados būs iespējams iegūt kvalifikāciju ''psihologs'', kas pēc viena gada prakses pieredzējuša psihologa vadībā ļaus pretendēt uz psihologa sertifikāta saņemšanu.

Šāds kopējais studiju ilgums absolventiem ļaus ātrāk iekļauties darba tirgū, uzsākot profesionālo karjeru pārrauga vadībā. 

Psihologu likums