Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

1.decembrī radoša tikšanās "Vārdi un Bildes" ar LU PPMF mācībspēkiem – māksliniekiem – grāmatu ilustratoriem
Odrija Gercāne, LU Bibliotēka | Ļevs Rusilo, LU PPMF students
30.11.2016

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēka sadarbībā ar Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) mācībspēkiem un studentiem 1.decembrī plkst. 14.00 aicina uz pasākumu – radošo tikšanos "Vārdi un Bildes" Jūrmalas gatvē 76. Fakultātes mācībspēki – mākslinieki – grāmatu ilustratori iepazīstinās ar savu veikumu, rosinot studentus radošajā darbnīcā pašiem veidot ilustrācijas, tiks atklāta izstāde.

Pasākumā piedalīsies mākslinieki - prof. Roberts Muzis, Ingrīda Irbe, Agata MuzeĒra Zalcmane un Aivars Plotka, kā arī mākslas zinātniece, pedagoģijas doktore Austra Avotiņa. Sarunās ar māksliniekiem varēs uzzināt, kāds rūpīgs un pārdomāts darbs ir jāiegulda, veidojot grāmatu dizainu, zīmējot ilustrācijas, lai grāmata iznāktu saskaņotā veselumā un būtu estētiski baudāma.

Izstādē varēs apskatīt unikālo izdevumu "Terra Mariana, 1186-1888: albums un komentāri" faksimilizdevumu, kuras mākslinieks ir grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2015” nominācijas “Gada mākslinieks” uzvarētājs Aivars Plotka, kā arī citas konkursos nominētas un balvas ieguvušās  mākslinieka veidotās grāmatas. Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt Ēras Zalcmanes ilustrēto teiksmaino bērnu grāmatu pasauli, iepazīt LU asociētā profesora, provokatīvā   mākslinieka Jura Utāna kriminālromānu noformējumu un starptautiski atzītās mākslinieces Ingrīdas Irbes veikumu grāmatu dizainā. Izstādē būs izliktas mākslinieces Agatas Muzes stilistiski daudzveidīgi noformētās grāmatas par dažādām tēmām, kā arī Jāzepa Pīgožņa balvas pirmā laureāta, LU profesora, mākslinieka  Roberta Muža veidotos noformējumus dažādu rakstnieku darbiem,  pārlapot ar "Lielo folkloras gada balvu 2007" apbalvoto Luda Bērziņa monogrāfiju "Greznas dziesmas", pie kuras noformējuma strādāja mākslinieks Juris Ņikiforovs un radošā grupa.

Klātesošajiem būs iespēja arī piedalīties radošajā darbnīcā, kuras rezultātā taps dalībnieku zīmējumi par konkrētām tēmām, sižetiem vai tēliem.  Labākie radošie darbi tiks izvietoti izstāžu galerijā “Kulturologu aleja” (stendos pie bibliotēkas).

Radošais darbnīcai lūgums iepriekš pieteikties - Levs.Rusilo@gmail.com

 Radošās darbnīcas sponsors:

SIA HobbySet - Preces radošiem cilvēkiem, māksliniekiem, dekoratoriem, mākslas skolām, radošajiem pulciņiem.
Veikala adrese : Dzirnavu iela 100, Rīga.
Interneta veikals – www.hobbyset.lv

Aicinām ikvienu interesentu!