“Garīgās veselības veicināšana skolās” ir zinātniski pārbaudīta programma bērniem no pirmsskolas līdz vidusskolai, ieskaitot atbalstu skolotājiem un vecākiem. Programmas īstenošana un pārbaude 2020./21. m. g. notika uz Covid-19 pandēmijas ierobežojumu fona.

Konferencē eksperti un programmas dalībnieki iepazīstinās ar Garīgās veselības veicināšanas programmu, tās plašo materiālu klāstu, īstenošanas iespējām izglītības iestādēs, programmas efektivitāti.

Konference norisināsies 2021. gada 19. oktobrī 10.00 – 14.00 Siguldas kultūras centrā “Devons” un tiks straumēta  Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portālā LSM.LV 

Aicinām piedalīties izglītības iestāžu darbiniekus, bērnu vecākus, skolēnus, studentus, izglītības politikas veidotājus un ikvienu interesentu!

Lai saņemtu apliecības par dalību, lūdzam reģistrēties!
Saite reģistrācijai ir šeit
https://ej.uz/np1p  

Pieslēgties tiešraidei varēs arī bez reģistrēšanās.

Papildu informācija: vineta.inberga@inbox.lv vai baiba.martinsone@lu.lv


Konferences programma

Konferences moderatore – Eva Johansone

Nacionālā nostāja personības attīstības un garīgās veselības veicināšanā izglītības sistēmā. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece

Visa novada iesaiste programmas īstenošanā. Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētaja vietniece Līga Sausiņa

Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa par vecāku attieksmi pret skolēnu personības attīstību skolās.

Garīgās veselības veicināšana skolās – programmas saturs, efektivitāte un materiālu pieejamība. LU profesore Baiba Martinsone un asociētā profesore Ieva Stokenberga

Pauze 30 minūtes.

Paneļdiskusija par pieredzi dalībā programmā “Garīgās veselības veicināšana skolās” no skolas direktora, vecāka un pedagoga perspektīvas. Siguldas valsts ģimnāzijas direktors, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, LU vadībzinātnes doktors Rūdolfs Kalvāns; RSU Sabiedrības veselības institūta direktore, asociētā profesore Anda Ķīvīte-Urtāne; Siguldas pilsētas vidusskolas skolotāja un direktora vietniece mācību darbā Elīna Apsīte.

Viedokļu līderi par izglītības iestāžu lomu bērnu garīgās veselības veicināšanā un visu pušu iesaistīšanos bērnu/skolēnu personības attīstībā, un pedagogu izdegšanas mazināšanā.

Noslēgumā apzinātības moments un iedvesma

“Izglītības iestādes ir ļoti piemērota vieta bērnu garīgās veselības veicināšanai jau agrīnā vecumā, jo praktiski visi bērni ir iesaistīti izglītībā un pavada bērnudārzos vai skolās ievērojamu laiku,” uzsver projekta “Garīgas veselības veicināšana skolās” vadītāja, Latvijas Universitātes profesore Baiba Martinsone.

“Ģimenēm sniegtajam atbalstam, veicinot skolēnu psiholoģisko labklājību, ir jābūt ietvertam audzināšanas un izglītošanas procesā. Izglītības saturā būtiska loma būtu jāparedz skolēna personības attīstībai. Sociāli emocionālās prasmes ir vērtējamas vienlīdz augsti ar zināšanām", uzsverot šis iniciatīvas nacionālā mēroga nozīmību, norāda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.


Par programmu ”Garīgās veselības veicināšana skolās”

Latvijā starptautisko zinātnisko Erasmus +  projektu īsteno Latvijas Universitāte, profesores Baibas Martinsones vadībā un partnerībā ar Siguldas novada pašvaldību.  Projekta mērķis ir izveidot pierādījumos balstītu garīgās veselības veicināšanas programmu izglītības iestādēm un izstrādāt rekomendācijas izglītības politikas veidotājiem. Garīgās veselības veicināšanas pieejas efektivitāte tiek pārbaudīta arī Itālijā, Horvātijā, Grieķijā, Portugālē un Rumānijā, kas ir projekta partnervalstis. Programmu veido nodarbību plāni, skolēnu, pedagogu, vecāku un politikas veidotāju rokasgrāmatas par trīs garīgās veselības stūrakmeņiem –sociāli emocionālo prasmju attīstīšanu, dzīvesspēka veicināšanu un uzvedības problēmu riska mazināšanu.

Dalīties