21.06.2021.

Projektā “AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ STUDĒJOŠO KOMPETENČU NOVĒRTĒJUMS UN TO ATTĪSTĪBAS DINAMIKA STUDIJU PERIODĀ” notika caurviju kompetenču paneļdiskusiju maratons.

Kopā norisinājās četras caurviju diskusijas – par digitālo, uzņēmējspējas, inovatīvo & pētniecības un pilsonisko & globālo kompetenci. 

Diskusiju par digitālo kompetenci vadīja LU zin. asist. p.i. Edīte Sarva un diskusijā piedalījās Dr.paed, profesore, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela,  Dr.math. Limbažu Valsts ģimnāzijas direktore un matemātikas skolotāja Gunta Lāce, LU PPMF doktora studiju programmas “Pedagoģija” doktorants Gatis Lāma.

Diskusiju par uzņēmējspēju vadīja LU zin. asist. Agnese Slišāne un diskusijas dalībnieki bija RTU pasniedzējs, uzņēmējs un arhitektūras fakultātes doktorantūras students Matijs Babris, Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītājs Andris Gribusts, LU PPMF bakalaura studiju programmas “Māksla” absolvente  Katrīna Līva Karaša.

Diskusiju par inovatīvo un pētniecisko kompetenci vadīja LU zin. asist. Alise Oļesika un diskusijas dalībnieki bija Latvijas Universitātes, Pedagoģijas un psiholoģijas mākslas fakultātes docente un vadošā pētniece Dr.paed. Sanita Baranova,  Accenture Latvija, DevOps speciāliste Jeļena Soboļevska un Sociālās inovācijas centra projektu vadītāja un LU, PPMF apvienotās doktora studiju programmas “Izglītības zinātnes” studente Beata Lavrinoviča.  

Diskusiju par pilsonisko un globālo kompetenci vadīja JVLMA prof. Dace Medne un diskusijā piedalījās UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, Rīgas Tehniskās universitātes profesore Andra Blumberga, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes, Izglītības pētniecības institūta vadošā pētniece Ireta Čekse.

Pasākuma ierakstu var noskatīties - https://www.facebook.com/events/868853883714282

Graphical user interface, application Description automatically generated

14.06.2021.

Projektā “AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ STUDĒJOŠO KOMPETENČU NOVĒRTĒJUMS UN TO ATTĪSTĪBAS DINAMIKA STUDIJU PERIODĀ” notika fokusgrupas diskusija.  Pasākumu moderēja prof. Zanda Rubene. Diskusijā piedalījās UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika,  Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Ilze Bergmane, Latvijas Studentu apvienības prezidents Kristafers Zeiļuks, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētājs, Dr.soc. Miķelis Grīviņš un  asoc. prof. Signe Mežinska. 

Diskusijas dalībnieki izteica savus viedokļus par tādiem jautājumiem kā:

  • Kā studējošo caurviju kompetenču stiprināšana paaugstinās augstākās izglītības kvalitāti?
  • Kā augstskolām veicināt tādu izglītību topošajiem speciālistiem, lai tie būtu kompetenti radīt inovācijas un būtu rīcībspējīgi darba tirgū? 
  • Kā veicināt jauno speciālistu profesionālo autonomiju?
  • Vai/kāds atbalsts studējošo caurviju kompetenču stiprināšanai docētājiem un augstskolām nepieciešams no valsts?

Diskusija reģistrētajiem dalībniekiem bija skatāma tiešsaistes sanāksmē, tika transkribēta un iegūtie rezultāti tiks izmantoti rīcībpolitikas rekomendāciju izstrādē projektā “AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ STUDĒJOŠO KOMPETENČU NOVĒRTĒJUMS UN TO ATTĪSTĪBAS DINAMIKA STUDIJU PERIODĀ”.

09.06.2021.

Projektā “AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ STUDĒJOŠO KOMPETENČU NOVĒRTĒJUMS UN TO ATTĪSTĪBAS DINAMIKA STUDIJU PERIODĀ” notika informatīvais seminārs studiju programmu direktoriem “Studējošo caurviju kompetences: pētīšana, novērtēšana, pilnveide”.

Pētījuma vispārīgu raksturojumu sniedza asoc.prof. Anika Miltuze. Caurviju kompetenču nozīmīgu augstākajā izglītībā pamatoja prof. Zanda Rubene. Par caurviju kompetenču novērtēšanu studiju rezultātos stāstīja doc. Sanita Baranova. Ar projektā “AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ STUDĒJOŠO KOMPETENČU NOVĒRTĒJUMS UN TO ATTĪSTĪBAS DINAMIKA STUDIJU PERIODĀ” izstrādāto instrumentu studējošo caurviju kompetenču dinamikas novērtēšanai studiju periodā iepazīstināja prof. Ģirts Dimdiņš.

15.12.2020.

Kopš decembra aprobācijai ir palaistas anketas augstākajā izglitībā studējošo kompetenču novērtējumam. 

31.10.2020.

2020.gada 30. oktobrī attālināti norisinājās seminārs, kurā prof. Dr. Robert Wagenaar no International Tuning Academy at the University of Groningen (NL) prezentēja “Definingand Measuring Relevant Learning in Higher Education Programmes. The findings of the EU supported CALOHEE and WEXHE projects”.

  

19.09.2020.

2020. gada 18. septembrī Lielvārda Kompetences Centrā norisinājās seminārs, kurā Helsinku universitātes profesores Heidi Hyytinen projekta dalībniekus informēja par izaicinājumiem augstākās izglītības studentu kompetenču novērtēšanā, uzstājoties ar prezentāciju “Challenges in assessing higher education students’ competencies – lessons to learn!” un iesaistījās diskusijā par projektā aktuālajiem jautājumiem.

   

06.07.2020.  

Ir aizvadīts pētījuma “Augstākajā izglītībā studējošo kompetenču novērtējums un to attīstības dinamika studiju periodā” pirmais posms

11.06.2020. 

2020. gada 11. jūnijā LU PPMF Dome par zinātniskajiem asistentiem ievēlēja maģistra studiju programmas “Pedagoģija” absolventi Alise Oļesika,  doktora studiju programmas “Pedagoģija” studentus Gati Lāmu un Agnesi Slišāni, kā arī RTA doktoranti Andu Abuži un LiepU doktoranti Maiju Demiteri.